Chůvy

Bc. Blanka Dejlová, DiS.

Dovolte mi se krátce představit. Jsem majitelka a zároveň chůva v hlídacím centru, která si plní svůj sen 🙂

V 15-ti letech jsem chtěla jít studovat učitelství v MŠ, rodiče mě ale pádnými argumenty přesvědčili na obchodní akademii, což nebyla úplně nejlepší volba. A tak jsem to musela vzít k dětem oklikou. Hlídala jsem zadarmo děti svým známým, poté i neznámým za peníze. Při tom jsem studovala obor sociální práce a dále vychovatelství, až jsem si pořídila svoje dvě děti, na kterých se výchovné metody zkoušejí nejlépe 😉
Okolnosti mě přiměly k tomu, založit si vlastní hlídací centrum.

A co že jsem to tedy vystudovala?
– Vyšší odbornou školu sociální v Jihlavě (obor sociální práce)
– Univerzitu Karlovu v Praze (obor vychovatelství)
– mimo to studuji denně se svými dětmi, které jsou mými velkými učiteli a zrcadlem 🙂

Hanka Zvolánková

Jsem šťastná maminka 2 dětí, chlapců ve věku 3 a 5 let. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. Již na střední škole jsem se věnovala práci s dětmi, ať již jako instruktorka na letním táboře, či jako dobrovolnice v pardubickém Tyflocentru, kde jsem vykonávala osobní asistenci nevidomému chlapci.   Od narození prvního syna se aktivně účastním různých typů výměn „aktivit“ pro děti. Vyrábím do nich výukové pomůcky (od pomůcek pro nejmenší děti, až po vzdělávací potřeby), autorské hry i hry inspirované originály, stejně tak aktivity k pohádkám, které využívám při práci s dětmi.

I když mě vždy lákalo pracovat s dětmi, mé první kroky vedly na ekonomickou školu. Teprve po narození druhého syna jsem se rozhodla začít studovat předškolní pedagogiku. Ráda se učím novým věcem, vzdělávám se a nechávám se inspirovat. Z tohoto důvodu jsem se zúčastnila semináře Jóga pro děti a plánuji si nadále prohlubovat znalosti i praktické zkušenosti.

Baví mě sport, četba, zajímám se o enviromentální výchovu a ekologii, mám ráda pobyt v přírodě a považuji ho za velmi důležitý i u dětí.