Chůvy

Bc. Blanka Dejlová, DiS.

Dovolte mi se krátce představit. Jsem majitelka a zároveň chůva v hlídacím centru, která si plní svůj sen 🙂

V 15-ti letech jsem chtěla jít studovat učitelství v MŠ, rodiče mě ale pádnými argumenty přesvědčili na obchodní akademii, což nebyla úplně nejlepší volba. A tak jsem to musela vzít k dětem oklikou. Hlídala jsem zadarmo děti svým známým, poté i neznámým za peníze. Při tom jsem studovala obor sociální práce a dále vychovatelství, až jsem si pořídila svoje dvě děti, na kterých se výchovné metody zkoušejí nejlépe 😉
Okolnosti mě přiměly k tomu, založit si vlastní hlídací centrum.

A co že jsem to tedy vystudovala?
– Vyšší odbornou školu sociální v Jihlavě (obor sociální práce)
– Univerzitu Karlovu v Praze (obor vychovatelství)
– mimo to studuji denně se svými dětmi, které jsou mými velkými učiteli a zrcadlem 🙂

Marie Váňová

Jsem chůva v hlídacím centru, instruktorka na letních táborech, na přání hlídám děti i v jejich domovském prostředí. Zároveň jsem šťastná maminka dvou dcer ve věku 9 a 12 let. Vystudovala jsem Integrovanou střední školu podnikání a služeb.

Po narození mých dcer, kdy jsem zjistila, jak moc mě baví práce s dětmi. Proto jsem se vydala jiným směrem, opustila ekonomiku, a začala se věnovat lidem, potažmo dětem.

Absolvovala jsem tedy kurz první pomoci, speciálně zaměřený na děti, dále jsem se věnovala studiu a získala osvědčení pracovníka v sociálních službách. Poté mé kroky zamířily do Prahy,  kde jsem získala osvědčení o získání profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.

Nyní studuji Pedagogickou školu, která je mým dalším krokem k dosažení více vědomostí a znalostí v péči o děti a o jejich správném rozvoji. Nejvíce mě však učí děti, ať ty v hlídacím centru, ty které hlídám v jejich domovech nebo i ty, které mám doma 🙂